Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

zapraszamy do zapoznania się z kalendarium imprez i uroczystości jakie odbędą się w Listopadzie
w Przedszkolu Zielonym w Lubinie. W informacjach zapisanych poniżej zapoznają się Państwo
z atrakcjami dla dzieci oraz sprawami organizacyjnymi dla rodziców.

 

Sprawy Informacyjno – Organizacyjne:

 

 04.11.2022r. – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które odbywa się w rocznicę urodzin Walta Disney’a – jednego z najbardziej znanych twórców bajek dla dzieci. Z tej okazji w naszym przedszkolu, w każdej grupie odbędą się zabawy nawiązujące do Bajkowej Krainy. Osoby chętne mogą przygotować dla swoich dzieci stroje, które będą odwzorowywać wygląd ulubionego bohatera waszego dziecka.

 

10.11.2022r. – Obchody Narodowego Święta Niepodległości

            Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Niepodległości najstarsze grupy przedszkole przygotują dla swoich młodszych koleżanek i kolegów Akademię dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            Z tej okazji zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do przygotowania ze swoim dzieckiem kotylionu
w barwach narodowych oraz przekazanie go do wychowawców grup dnia 07.11.2022r. (poniedziałek). Zachęcamy również do ubrania dzieci w strój galowy.

 

14.11.2022r. – Dzień Jeża

            Cóż za piękny dzień się szykuje, w którym będziemy rozmawiać o naszych przedszkolnych zwierzątkach – Jeżyku Igiełce i Tuptusiu. Dowiemy się, dlaczego warto dbać o to zwierzątko, wykonamy kilka ćwiczeń z Jeżykowego Gaju, a na sam koniec przygotujemy Portret Jeżyka.

 

21.11.2022r. – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            Mały człowiek, ważna sprawa, bo każdy z nas ma swoje prawa! 21 listopada nasze przedszkolaki będą rozmawiać właśnie o nich samych podczas wspólnej zabawy i kreatywnych zadań przygotowanych przez nauczycieli, które odbędą się w duchu tolerancji i jedności wszystkich podopiecznych.

 

22.11.2022r. – Koncert Muzyczny

            Upamiętniając tak ważną dla nas Polaków datę jaką jest 11 listopada w naszym przedszkolu odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry pt. „Muzyka patriotyczna dla najmłodszych”. Podczas niego nasi najmłodsi wysłuchają polskiej muzyki narodowej w duchu największych Polskich kompozytorów takich jak: Chopin, Wieniawski, Paderewski, Ogiński i wielu innych. Nie zabraknie również pieśni niepodległościowych oraz żołnierskich.

Ulica Sportowa 35 – godzina 09.00

Ulica Górnicza 2A – godzina 10.00

Ulica Polna 27-29 – godzina 11.00

 

24.11.2022r. – „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

            Seansom kinowym towarzyszy, odrobina tajemnicy i magii, dzięki której mali widzowie przeniosą się do świata wyobraźni. Cykl „Filmowe przygody” prezentuje filmy krótko i długometrażowe o bardzo uniwersalnym przekazie. Nasze przedszkole będzie brało udział w cyklicznych seansach odbywających się w Centru Kultury Muza.

            Z tej okazji w dniu 24 listopada 2022r. Grupa Las uda się na sens pt. „Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka”, który rozpocznie się o godzinie 10.00. Prosimy o ubranie dzieci adekwatnie do pogody.

 

25.11.2022 r. – Dzień Pluszowego Misia

            „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” (H. Bechlerowa), najbardziej o tym wiedzą dzieci, które będą mogły w tym dniu przynieść do przedszkola swojego ukochanego misia i razem z nim uczcić jego święto bawiąc się, śpiewając oraz tańcząc wraz z innymi dziećmi.


  1. 30.11.2022r. – Zabawy Andrzejkowe

            W tym dniu odwiedzą naszych przedszkolaków tajemnicze Wróżki z dalekich krajów, które przygotują dla nich pełen atrakcji, wróżb i czarów czas. Zapraszamy wszystkie dzieci do przebrania się za tajemnicze postaci, które wprowadzą ich w uroczysty nastrój Zabawy Andrzejkowej.

 

Sprawy Informacyjno – Organizacyjne dla rodzica:

 

            W Listopadzie odbędą się zebrania z rodzicami w poszczególnych grupach przedszkolnych, zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców oraz opiekunów do udziału w nich. Zapoznają się wtedy Państwo z informacjami związanymi z obserwacjami dzieci oraz gotowościami szkolnymi i sprawami bieżącymi. W tych dniach będą Państwo mogli również porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi grupę.

 Prosimy o odbiór dzieci z grup, w których będzie odbywało się zebranie do godziny 15:30.

 

14.11.2022r. (poniedziałek) – o godz. 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami podopiecznych Przedszkola Zielonego w Lubinie:

 

Ulica Sportowa 25 – zebranie w grupie Tygryski

Ulica Sportowa 35 – zebranie w grupach Kosmos, Świat i Las

Ulica Polna 27-29 – zebranie w grupach Biedronki, Witaminki

 

15.11.2022r. (wtorek) – o godz. 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami podopiecznych Przedszkola Zielonego
w Lubinie:

 

Ulica Górnicza 2A– zebranie w grupach Łąka i Morze

Ulica Sportowa 35 – zebranie w grupach Góry, Ocean, Dżungla

Ulica Polna 27-29 – zebranie w grupach Motylki, Żabki

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w prelekcji przygotowanej przez Panie Logopedki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej WIOSNA. Na spotkaniu dowiedzą się Państwo jak wspierać rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i na co zwrócić uwagę. Prelekcja odbędzie się w Przedszkolu Zielonym w Lubinie przy ulicy Sportowej 35  dnia 29.11.2022r. o godzinie 16.00. Niebawem udostępnimy dodatkowe informacje na temat spotkania na naszych kontach społecznościowych.

 

Nasze Przedszkola biorą udział w akcji edukacyjnej pt. „Czystość dla Lubina” zbieramy zużyte baterie powszechnego użytku, którą prowadzi Prezydent Miasta Lubina. Zapraszamy serdecznie wszystkie rodziny do wspólnego udziału w tej akcji. Przedszkole, które zbierze najwięcej baterii zostanie nagrodzone atrakcyjnymi prezentami, które ufunduje Prezydent Miasta Lubina.

 

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na  „Ozdobę Bożonarodzeniową” w dowolnej formie oraz technice. Osoby chętne prosimy o złożenie prac do Pań prowadzących grupy w dniu 06.12.2022r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 grudnia.

 

Dla osób chętnych wyżej zamieszczone informacje przygotowaliśmy również w wersji PDF do druku. Po kliknięciu w link, który znajduje się poniżej będą mogli Państwo je pobrać na swoje urządzenie elektroniczne
i wydrukować je w domu.

 

Kalendarium Listopad 2022r.

 

Jesteśmy przekonani, że wszystkie przygotowane wydarzenia i uroczystości sprawią dzieciom wiele niezapomnianych przeżyć i przygód, które urozmaicą czas spędzony w naszym przedszkolu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Przedszkola Zielonego w Lubinie